FSG بنیانگذار بلک واتر اقدام به خرید سهام در مدرسه امنیتی چین می کند- برگردان کیومرث صابغی
بنیان گذار سازمان آب سیاه Blackwater که اکنون بعنوان گروه خدماتی آغازین FGS فعالیت دارد بخشی از مناقصه خدمات امنیتی چینی را برنده شد
گروه خدماتی آغازین FSG, تشکیلاتی به ثبت رسیده در هنگ کنگ , که توسط اریک پرنس بنیان گذار سرویس خدمآتی نظامی آمریکایی Blackwater پایه ریزی شده است , اعلان نمود که ۲۵ در صد از سهام مناقصه ای طرح تعلیمات امنیتی خطو ط کمر بندی و جاده سازی چین را برنده شده است .
اطلاعیه کار شناسان امنیتی جهان مبنی بر اینستکه شرکتهای ساختمانی که طرح جدید ٌ جاده ابریشم ٌ را در دست دارند , طرحی رو بنایی و بسیار گسترده , که توسط رییس جمهور چین پیشنهاد شده است و نهایتا این کشور را از طریق زمینی به خاور میانه , اروپا و ورای ان وصل میکند, , شدیدا با مسایل امنیتی مواجه شده اند . و بی جهت نیست که شرکتهای ایمنی جهانی خدمات خود را برای حفاظت از جاده ها, راه های آهن, لوله کشی ها و سایر سرویس های منوط در مناطق و کشور هائی که در این طرح قرار میگیرند ولی از امنیت داخلی لازم بر خوردار نیستند را در اختیار دولت چین قرار داده اند .
گروه خدمات آغازین FSG همچنین اعلان داشت که که این شرکت , به عنوان بزرگ ترین شرکت خصو صی امنیتی جهان , در مقابل مبلغی هنگفت که رقم آن هنوز پنهان مانده است , بزرگ ترین تسهیلات و بهترین آموزش های ایمنی لازم را در اختیار مسئولین و شرکت های چینی قرار خواهد داد . این آموزش ها شامل : دفاع شخصی , رانندگی تدافعی ,مقا بله با آدم ربائی و دروس فرهنگی خواهد بود.
اریک پرنس اظهار داشت که ما امیدواریم تعلیمات لازم جهت نیاز های امنیتی این شرکت ها را در پیشبرد اهداف و برنامه هایشان فراهم آوریم. وی همچنین افزود که این تعلیمات شامل استفاده از سلاح گرم نبوده لکن در صورت نیاز نگهبانان مسلح را در اختیار شرکت ها خواهد گماشت.
اریک پرنس , افسر باز نشسته از دسته غواصان دریایی ارتش امریکا و برادر بتسی دیووس Betsy DeVos , وزیر آموزش و پرورش امریکا از بنیان گذاران سازمان آب سیاه بود که در قرار دادی امنیتی با ارتش امریکا در عراق متهم به استفاده از سلاح گرم, تیر اندازی و سایر رفتار خلاف شد که مواجه با خسارات هنگفتی گشته است . گروه خدمات آغازین از جمله تشکیلات جدید ایمنی, خدمات بیمه ای و حفاظتی است که وی بنیان گذاشته است . این گروه که یکی از بزرگ ترین سهام دارانش شرکت ستیک Citic Group Corp. , شرکتی متعلق به دولت چین است , در گزارش سالانه اش در سال ۲۰۱۶ اعلان داشت که ازبکستان, افغانستان و پاکستان شامل ۱۲ کشوری خواهند بود که در زمره وظایف محو له آنان قرار دارد.
تعدادی دیپلمات های غربی از اقدام چین مبنی بر طرح های رو بنایی این کشور اظهار ناخرسندی کرده و بدین باور می باشند که این عمل سبب نفوذ گسترده چین گشته در عین اینکه شفافیت عملکرد های شرکت های در گیر را نیز مورد سوال قرار میدهد.
دولت چین با اظهار اینکه این طرح، طرحی همگانی است و هر کس که بخواهد رشد و تولید را گسترش دهد می تواند در ان شرکت داشته باشد , همه این نگرانی ها را بی اساس قلمداد کرده است.
گروه آغازین FGS گفته است که اولین پروژ آنان شامل افتتا ح دفتری در زین جیانگ xing jlang , در غرب چین است که گشایشگر کمر بند چین - پاکستان خواهد بود.

گزارشگر این خبر مایکل مارتینا از پکن است.
https://www.reuters.com/article/us-china-silkroad-companies-idUSKBN18Q0WR
ویژه ایران لیبرال
 
  Share  
balatarin  


آدرس لینک به این صفحه:
http://www.iranliberal.com/detail.php?id=1356